Aluminiowe rusztowania jezdne – przykłady zastosowań

Większość wykorzystywanych podczas prac budowlanych rusztowań to konstrukcje tymczasowe, które nie są przeznaczone do przenoszenia. Montowane są w wyznaczonym miejscu, a po zakończeniu prac konieczny jest ich demontaż. Zapewniają one pracownikom stabilność i bezpieczeństwo nawet podczas robót realizowanych na znacznych wysokościach. Zdarzają się jednak sytuacje, w których konieczne jest zastosowanie bardziej mobilnego rozwiązania, które zapewni pracownikom nieco większą swobodę. Wtedy właśnie zastosowanie znajdują rusztowania jezdne.

Specyfika rusztowań jezdnych

Rusztowania jezdne to konstrukcje, które cechują się przede wszystkim mobilnością, a to główna cecha, która ma bezpośredni wpływ na zakres zastosowań tych konstrukcji. Z uwagi na fakt, że wykonano je z aluminium, zapewniają lekkość, łatwość w montażu, demontażu, transporcie oraz przechowywaniu. Stosunkowo niewielka waga sprawia, że są proste w użytkowaniu i użyteczne wszędzie tam, gdzie niemożliwe byłoby wzniesienie innych typów rusztowań. Jednocześnie konstrukcja jezdna zapewnia odpowiedni poziom stabilności, wytrzymałości oraz bezpieczeństwa. Koła rusztowań jezdnych są blokowane, a dodatkowo istnieje możliwość dodatkowego wzmocnienia całości rusztowania odpowiednimi podporami.

Gdzie najczęściej używane są rusztowania jezdne?

Rusztowania jezdne są bardzo często wynajmowane przez klientów, zatem zakres ich zastosowań jest dość szeroki. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie niemożliwe jest zastosowanie innych rozwiązań ze względu na brak niezbędnej przestrzeni, np. przy pracach budowlanych na elewacjach budynków jednorodzinnych. Powszechnie wykorzystywane są również podczas prac monterskich, konserwatorskich, remontowych i innych lekkich prac budowlano-instalatorskich. Co ważne, mogą być używane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Mogą być użytkowane w zmiennych, a nawet trudnych warunkach atmosferycznych (np. duża wilgotność). Z uwagi na fakt, że są wykonane z lekkiego i wytrzymałego aluminium, pozwalają na stosunkowo duże obciążenia masą całości rusztowania, przy niewielkiej masie własnej rusztowania.

Posted in: