Blog

 • rusztowania bambusowe

  Bambusowe rusztowania? W Chinach to norma.

  Zgodnie z europejskimi standardami rusztowanie to konstrukcja, która musi być stabilna, wytrzymała, odporna na uszkodzenia mechaniczne i zapewniająca maksymalne bezpieczeństwo pracownikom. Z tego też powodu największe zaufanie mamy do rusztowań z aluminium lub ze stali. Te materiały uważamy za solidne, trwałe i sprawdzone. I rzeczywiście tak jest. Znajdują one powszechne zastosowanie zarówno na placach budowy, jak i podczas prac renowacyjnych czy porządkowych wykonywanych na wysokościach. Jednak stal czy aluminium to nie jedyne materiały, z których mogą być tworzone rusztowania. W Chinach wykonuje się je z… bambusa. I chociaż być może dla nas takie konstrukcje nie wyglądają zbyt profesjonalnie, tak naprawdę mogą również zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfortu pracy.

 • zastosowanie rusztowań

  Zastosowanie rusztowań w renowacji dzieł sztuki

  Rusztowania kojarzą nam się przede wszystkim z pracami budowlanymi i remontowymi. Montowane są przy nowo powstających budynkach lub też obiektach poddanych modernizacji. Jednak zakres zastosowań tych konstrukcji jest znacznie szerszy. Są one wykorzystywane również podczas renowacji dzieł sztuki oraz zabytkowych budowli. Również w takich przypadkach zapewniają nie tylko optymalne bezpieczeństwo pracownikom znajdującym się na wysokościach, ale również odpowiednią swobodę i komfort pracy.

 • rusztowania budowlane

  Rusztowania budowlane – kupić czy wynająć?

  Rusztowania to obowiązkowy element na wyposażeniu każdego placu budowy. Tego typu konstrukcje wykorzystywane są przede wszystkim podczas remontów, konserwacji oraz wznoszenia nowych obiektów. Przedsiębiorcy, którzy nie posiadają własnych rusztowań, często stają przed trudnym wyborem – lepiej je kupić, czy wynająć? Omawiamy wady i zalety obu tych rozwiązań.

 • rusztowanie

  Jakie są rodzaje rusztowań budowlanych?

  Rusztowania są ważnym elementem każdego placu budowy. Te tymczasowe konstrukcje zapewniają wygodę i bezpieczeństwo podczas wykonywania prac na wysokościach. W ich skład  wchodzą: balustrady, pomosty oraz pionowe i poziome słupy. Najczęściej do produkcji rusztowań używa się metalu, rzadziej – aluminium i drewna. Przedstawiamy i omawiamy główne rodzaje rusztowań budowlanych.

 • rusztowania

  Kiedy warto wybrać rusztowanie aluminiowe?

  Jeszcze nie tak dawno prym wiodły przede wszystkim rusztowania stalowe, które były solidne, stabilne i wytrzymałe, ale jednocześnie bardzo ciężkie, masywne oraz podatne na korozję. Obecnie inwestorzy coraz chętniej wybierają rusztowania z aluminium. Aluminiowy wariant rusztowań w wielu przypadkach okazuje się najlepszym rozwiązaniem. W tym artykule wyjaśnimy, w jakich sytuacjach rusztowania aluminiowe sprawdzą się najlepiej.

 • przenośne ogrodzenie

  Ogrodzenia przenośne. Co musisz o nich wiedzieć?

  Ogrodzenia przenośne nazywane są inaczej ogrodzeniami tymczasowymi. Najczęściej wykorzystuje się je do tymczasowego ogrodzenia placu budowy. Dla przedsiębiorców z sektora budowlanego alternatywą kupna nowych konstrukcji są ogrodzenia przenośne na wynajem. Opcja wynajmu to rozwiązanie korzystne ekonomicznie i eliminujące problemy z magazynowaniem, transportem i prawidłowym montażem.

 • wynajem rusztowań

  Wynajem rusztowań. Jakie są zalety tego rozwiązania?

  Wynajem rusztowań to usługa popularna zarówno wśród przedsiębiorców, prowadzących firmę budowlaną, jak również wśród prywatnych inwestorów. Wykonanie prac budowlanych, montażowych czy instalacyjnych na wysokości nie byłoby możliwe bez rusztowania. Podstawowy podział rusztowań wyróżnia konstrukcje jezdne oraz elewacyjne. Ich wybór uwarunkowany jest specyfiką prac, a inwestycja w oba typy rusztowania może przekraczać możliwości finansowe przedsiębiorcy. Alternatywą jest wynajem rusztowań. Sprawdźmy, czy opłaca się skorzystać z usług wypożyczalni rusztowań?

 • uniwersalnych rusztowań Plettac

  Rusztowania Plettac – czym jest i jakie jest jego zastosowanie?

  Rodzajów rusztowań jest wiele, dzięki czemu bez większego problemu można dopasować specyfikę tej konstrukcji odpowiednio do potrzeb i charakteru realizowanych prac, osiągając wysoki poziom bezpieczeństwa. Obecnie coraz większą popularnością w naszym kraju cieszą się elewacyjne rusztowania Plettac. W tym artykule podpowiemy, czym właściwie wyróżnia się ten typ konstrukcji tymczasowych i kiedy znajduje zastosowanie. Rusztowania Plettac […]