Rusztowania Plettac – czym jest i jakie jest jego zastosowanie?

Rodzajów rusztowań jest wiele, dzięki czemu bez większego problemu można dopasować specyfikę tej konstrukcji odpowiednio do potrzeb i charakteru realizowanych prac, osiągając wysoki poziom bezpieczeństwa. Obecnie coraz większą popularnością w naszym kraju cieszą się elewacyjne rusztowania Plettac. W tym artykule podpowiemy, czym właściwie wyróżnia się ten typ konstrukcji tymczasowych i kiedy znajduje zastosowanie.

Rusztowania Plettac – specyfika

Rusztowania Plettac są bardzo uniwersalne i mają stosunkowo szeroki zakres zastosowań. Do najbardziej docenianych zalet tej konstrukcji zaliczyć można przede wszystkim łatwy i szybki montaż. Podczas prac montażowych nie trzeba używać profesjonalnego sprzętu. Podczas prac montażowych należy przede wszystkim połączyć poszczególne elementy przy pomocy samozakleszczających się trzpieni, określanych mianem kołków uchylnych.

Są to rusztowania cechujące się bardzo dużą wytrzymałością. Są solidne i zapewniają wysoki poziom stabilności i bezpieczeństwa. Co ważne, można je ustawić na różnych typach podłoża dzięki zastosowaniu regulowanych stóp podporowych ramy. Ponadto konstrukcja rusztowania Plettac może być ustawiona w różnych konfiguracjach, więc doskonale sprawdza się nawet w przypadku obiektów o nietypowych kształtach.

Bardzo istotną zaletą tych konstrukcji jest możliwość dopasowania i rozbudowania rusztowania zgodnie ze specyficznymi wymaganiami. To z kolei przekłada się na łatwą modyfikację całości konstrukcji pod konkretny typ budynku. Dzięki temu gwarantują maksymalną wygodę pracownikom, bez względu na specyfikę wykonywanych przez nich zadań.

Przykłady zastosowania rusztowań Plettac

Jak już zostało wspomniane, rusztowania Plettac znajdują szeroki zakres zastosowań ze względu na swój uniwersalny charakter. Z powodzeniem nadają się do przeprowadzanie dowolnych prac budowlanych, remontowych, montażowych czy konserwacyjnych. Coraz częściej wykorzystuje się je do takich prac jak np. malowanie elewacji, ocieplanie ścian, mycie fasad budynków itp. Z powodzeniem nadają się także do wykonywania różnorodnych czynności na wysokościach.

Posted in: